Rodos Palace Hotel

Ixia Rhodes, Trianton Avenue36.423786,28.196089(Näytä kartalla)
6.7
Rated
hotel photo
hotel photo
hotel photo
hotel photo
hotel photo
hotel photo
hotel photo
hotel photo
Tulopäivä - Lähtöpäiväsu, 08 11 - ma, 09 1108 11 - 09 11
1 Huone2 Vierasta
Tiedot
Rodos Palace sijaitsee Rodoksen viehättävällä saarella ja yhdistää vaivattomasti modernin ja klassisen tyylin luoden unohtumattoman lomakokemuksen. Tässä ylellisessä hotellissa on useita majoitusvaihtoehtoja, laaja valikoima ruokailuvaihtoehtoja ja laaja valikoima tiloja ja palveluja, kuten uima-altaita, kylpylä, kauneuskeskus, tenniskenttiä ja lasten aktiviteetteja, ja se palvelee kaikenikäisiä vieraita. Rodos Palace tarjoaa räätälöityä tapahtumasuunnittelua häitä ja erityistilaisuuksia varten sekä lukuisia sisä- ja ulkoilma-aktiviteetteja, kuten purjehdusta, sukellusta ja golfia, ja se takaa jokaiselle vierailijalle poikkeuksellisen oleskelun.
Kategoriat
Tennis
Tekoälyn luomaTarjoaa tenniskenttiä monien muiden vapaa-ajanviettomahdollisuuksien ohella. Se on suuri lomakeskus, jossa on kattavat palvelut ja joka sopii vieraille, jotka etsivät aktiviteetteja ja urheilua.
Kyselylomake
Vastauksia on viimeksi päivittänyt Rodos Palace Hotel
Kaikkien tenniskenttien lukumäärä2
Sisätiloissa sijaitsevien/katettujen tenniskenttien määrä0
Valaistujen tenniskenttien määrä2
Tenniskenttä(t) maasto:
Matto (Tekstiili- tai polymeerimateriaali, joka toimitetaan valmiina tuotteina rullina tai levyinä)
Tenniskentän (kenttien) aukioloajat:09:00 - 07:00
Kentän käytön kustannukset:Ilmainen vieraille: € 10
Tarjotaanko tennistunteja?Ei
Tarjotaanko mailoja vieraille, joilla ei ole omia mailoja?Kyllä, ilmaiseksi
Tenniksen pelaamisen vaatimukset:
Urheiluvaatteisiin pukeutumista edellytetään
Järjestättekö tennisleirejä?Νο
Järjestättekö turnauksia, joihin vieraat voivat osallistua?Νο
Onko täällä kauppaa, josta voi ostaa tennistarvikkeita?Νο
Haluaisitko korostaa, lisätä tai selventää jotakin?The resort offers 2 floodlit tennis courts, with equipment and lessons from certified professionals available at an extra charge.
Näytä lisää...
Ranta-alue
Rodos Palace Hotel sijaitsee vain kivenheiton päässä rannasta, ja se on ylellinen viiden tähden hotelli, joka tarjoaa monia mukavuuksia ja tiloja, jotka takaavat nautinnollisimman rantalomailun. Välittömän pääsyn rannalle lisäksi hotelli tarjoaa vieraille mahdollisuuden nauttia erilaisista vesiurheilulajeista, sukelluksesta, purjehduksesta ja monista muista aktiviteeteista.
Ranta
Tekoälyn luomaIksian rannikon lähellä, ylpeilee yksiköillä, joista on näkymät Välimerelle, ulko-/sisäuima-altailla, ravintoloilla, paikan päällä olevilla baareilla, kylpyläkeskuksella ja räätälöidyillä palveluilla.
Liukumäki uima-allas
Tekoälyn luomaTämä hotelli tarjoaa hauskan uima-allaskokemuksen kaikenikäisille, sisältäen pienen vesipuiston vesiliukumäkineen ja erityisesti lapsille suunniteltuine altaineen. Se on loistava paikka viilentyä ja pitää hauskaa.
Leppoisa Joki
Tekoälyn luomaTämä hotelli tarjoaa laiskajoen ja erilaisia vesiliukumäkiä, jotka tarjoavat hauskaa ja rentouttavaa kokemusta vieraille. Ylellisten majoitusten ja vesiaktiviteettien yhdistelmä tekee siitä suositun valinnan perheille ja pariskunnille.
Ulkouima-allas
Tekoälyn luomaTässä hotellissa on viisi ulkouima-allasta maisemoiduissa puutarhoissa, tarjoten runsaasti tilaa rentoutumiseen. Siellä on myös sisäuima-allas lasikuvulla.
Lastenallas
Tekoälyn luomaTämä hotelli tarjoaa pienen vesipuiston erityisesti lapsille, jossa on vesiliukumäkiä ja uima-altaita, jotka on suunniteltu nuorempia vieraita ajatellen, tarjoten keskittyneen alueen lasten vesileikkeihin.
Viisi tähteä
Tässä viiden tähden hotellissa on ylellisiä ja tyylikkäästi sisustettuja huoneita ja sviittejä, ulko- ja sisäuima-altaita kaikille vieraille, erinomaisia ravintoloita, kuntoilu- ja hyvinvointipalveluja sekä ylellisyyden ja rentoutumisen ilmapiiri, ja se tekee unelmiesi lomasta totta.
Pysäköinti
Tekoälyn luomaRodos Palace Hotel tarjoaa ilmaisen pysäköinnin ja ilmaisen itsepalvelupysäköinnin. Vierailla on joustavuus ja mukavuus pysäköidä omat ajoneuvonsa kiinteistöllä ilman lisäkustannuksia.
Uima-allas
Tekoälyn luomaTässä hotellissa on vaikuttavat uima-allasalueet, mukaan lukien sekä sisä- että ulkoaltaat, jotka sopivat kaikkiin sääolosuhteisiin. Altaat ovat hyvin hoidettuja ja tilavia, tarjoten runsaasti tilaa rentoutumiseen ja virkistykseen.
Sisäuima-allas
Lastenallas
Liukumäki uima-allas
Leppoisa Joki
Yksityinen uima-allas
Ulkouima-allas
Yöelämä
Tekoälyn luomaVaikka tämä lomakeskus sijaitsee Ixiassa, se hyötyy läheisyydestään Rodoksen kaupunkiin. Rodoksen kaupunki tarjoaa monipuolisia yöelämän vaihtoehtoja, kuten baareja ja klubeja Orfanidou-kadun varrella, tarjoten vieraille runsaasti viihdevaihtoehtoja.
Häämatka
Tarjolla on Romance-sviitti, joka on täysin varustettu kaikilla tarvittavilla mukavuuksilla, ja tämä hotelli on suorastaan ihanteellinen paikka romanttisimman häämatkan viettämiseen.
All-Inklusive Palvelupaketit
Luksus
Kylpylä
Perhe
Romanttinen
Ilmainen Wi-Fi
Bisnes
Esteetön
Kuntosali
Yksityinen uima-allas
Sisäuima-allas
Tulopäivä - Lähtöpäivä
Tulopäivä:
15:00 - 00:00
Lähtöpäivä:
07:00 - 11:00
Tilat
Pysäköinti
Ravintola
Lemmikkieläimet sallittu
Huonepalvelu
Kokous-/juhlatilat (lisämaksu)
Baari
24h-vastaanotto
Tenniskenttä (lisämaksu)
Sauna (lisämaksu)
Kuntokeskus (lisämaksu)
Puutarha
Terassi
Savuttomia huoneita
Lentokenttäkuljetus
Bisneskeskus (lisämaksu)
Lastenhoitopalvelu (lisämaksu)
Pesula (lisämaksu)
Kemiallinen pesu (lisämaksu)
Huoneita/palveluja liikuntarajoitteisille
Kampaamo/kemikaalio
Perhehuoneita
Aamiainen huoneeseen
Silityspalvelu (lisämaksu)
Ilmainen pysäköinti
Internet
Hissi
Nopea sisään-/uloskirjautuminen (lisämaksu)
Tallelokero (lisämaksu)
Valuutanvaihto
Spa- ja wellness-keskus (lisämaksu)
Hieronta (lisämaksu)
Leikkikenttä
Biljardi (lisämaksu)
Pöytätennis
Purjelautailu (lisämaksu, majoituspaikan alueen ulkopuolella)
Poreallas/poreamme (lisämaksu)
Äänieristys huoneissa
Melonta (lisämaksu, majoituspaikan alueen ulkopuolella)
Kappeli
Lounaspaketteja
Autonvuokraus
Pyöräilymahdollisuus (majoituspaikan alueen ulkopuolella)
Retkipalvelu
Höyrysauna / turkkilainen sauna (lisämaksu)
Lämmitys
Faksi/kopiokone (lisämaksu)
Sukellus (lisämaksu, majoituspaikan alueen ulkopuolella)
Ratsastus (lisämaksu, majoituspaikan alueen ulkopuolella)
Snorklaus (lisämaksu, majoituspaikan alueen ulkopuolella)
Matkatavarasäilytys
WiFi
Sisäuima-allas
Ulkouima-allas
Ilmainen WiFi-internetyhteys
Ilmastointi
Erillinen tupakointialue
Pankkiautomaatti paikan päällä
Snackbaari
Aurinkoterassi
Ulkouima-allas (kausiluonteinen)
Sisäuima-allas (kausiluonteinen)
Concierge-palvelu
Yksityinen sisään-/uloskirjautuminen
Kuljetuspalvelu (lisämaksu)
Erikoisruokavalioiden menuja (pyynnöstä)
Housuprässi (lisämaksu)
Lentokenttäkuljetus (lisämaksu)
Lukittavia kaappeja
Lasten kerho
Ruokakauppa paikan päällä
Rannan äärellä
Vesipuisto
Päivittäinen siivous
Ruokatavaroiden toimitus (lisämaksu)
Pysäköinti paikan päällä
Oma pysäköintialue
WiFi koko majoituspaikassa
Vesiliukumäki
Lautapelejä/palapelejä
Lasten ulkopelivälineitä
Turvaportti lapsille
Lasten aterioita
Esteetön pysäköinti
Pääsy pyörätuolilla
WC, jossa on käsituet
Allasbaari
Viiniä/kuohuviiniä (lisämaksu)
Hedelmiä
Nouto lentokentältä (lisämaksu)
Kuljetus lentokentälle (lisämaksu)
Lastenvaunut
Tennisvälineet (lisämaksu)
Kahvila paikan päällä
Aurinkotuolit
Aurinkovarjot (lisämaksu)
Ulkokalusteet
Tulisija ulkona
Kauneudenhoitopalvelut
Meikkauspalvelu
Hiushoidot
Manikyyri
Pedikyyri
Hiusten leikkaus
Hiusten värjäys
Hiusmuotoilu
Spa-palvelut
Höyrysauna
Spa-tila/rentoutumisalue
Spa-/wellness-paketit
Hierontatuoli
Fitness
Personal trainer
Pukukaapit fitness-/spa-tiloissa
Lastenallas
Ranta
Kuljetuspalvelu
Kävelykierrokset (lisämaksu)
Pyöräretket (lisämaksu)
Teemaillalliset (lisämaksu)
Happy hour (lisämaksu)
Paikallista kulttuuria koskeva kierros tai kurssi (lisämaksu)
Ruoanlaittokurssi
Live-musiikki/esitys
Bingo
Vartija ympäri vuorokauden
Varashälytin
Palovaroittimet
Palosammuttimet
Uima-allas
Ruoka voidaan toimittaa majoitustiloihin
Henkilökunta seuraa paikallisten viranomaisten turvallisuusohjeita
Yhteiskäytössä olevat paperitavarat, kuten painetut ruokalistat sekä lehdet, kynät ja paperi, on poistettu
Käsihuuhde majoitustiloissa ja muilla olennaisilla alueilla
Mahdollisuus tarkastaa asiakkaiden terveys
Ensiapupakkaus saatavilla
Mahdollisuus maksaa muuten kuin käteisellä
Kuitti saatavilla
Majoituspaikan siivoamisesta vastaavat ammattitaitoiset siivousalan yritykset
Huonetyypit
Executive-huone - MerinäköalaNämä huoneet sijaitsevat 7-kerroksisessa Executive VIP -siivessä, ja niissä on hienostunut sisustus, pähkinäpuusta tehty työpöytä ja Chesterfield-nahkasohva. Huoneet ovat kooltaan 41–45 m², ja niissä on oma parveke, jolta on merinäköala.
Executive-huone - PuutarhanäköalaTässä tilavassa huoneessa on Chesterfield-nahkasohva, ja se sijaitsee 7-kerroksisessa VIP-siivessä. Omalta parvekkeelta avautuu näkymä puutarhaan.
Garden-sviittiTilavassa ja tyylikkäässä sviitissä on oma parveke. Sviitissä on erillinen makuuhuone, olohuone ja oleskelualue, jossa on kahden hengen vuodesohva. Huone sopii 2 aikuiselle ja 2 korkeintaan 12-vuotiaalle lapselle. Huomioithan, että lapsille suunnatut erikoispalvelut sisältyvät huoneen hintaan.
Puutarhasviitti - Minikeittiö
Tietoa Rodos Palace Hotel
Tutustu Rodos Palaceen, kiehtovaan hotelliin, jossa yhdistyvät vaivattomasti nykyaikaisuus ja klassinen tyyli ja joka luo ikimuistoisen lomakokemuksen. Tämä Rodoksen saarella arvostetulla paikalla sijaitseva ylellinen hotelli tarjoaa laajan valikoiman majoitusvaihtoehtoja jokaiseen makuun ja mieltymykseen. Helppo pääsy rannalle ja erilaiset mukavuudet, kuten useat uima-altaat, kuntokeskus ja vehreät puutarhat, tekevät Rodos Palacesta täydellisen kohteen autuaalliseen lomakokemukseen. Hotellissa on ihastuttava valikoima ruokailuvaihtoehtoja ja baareja, jotka tyydyttävät jokaista makua koko päivän ja yön. Lahjakas ja omistautunut Food & Beverage -tiimi varmistaa, että vieraat nauttivat hienoimmista mauista, ruokalajeista, viineistä ja tunnusomaisista cocktaileista. Rodos Palace tarjoaa vaikuttavan valikoiman tiloja ja palveluita, kuten kylpylän, kauneuskeskuksen, tenniskenttiä ja lasten aktiviteetteja, ja se tarjoaa jokaiselle jotakin nautittavaa. Rodos Palace ei ole pelkkä yöpymispaikka vaan myös unohtumattomien tapahtumien ja juhlien kohde. Hotelli tarjoaa taianomaiset puitteet häille, valan uusimiselle ja muille erityistapahtumille, ja sen räätälöity suunnittelu ja toteutus luovat muistoja, jotka kestävät koko elämän. Hyvinvointi- ja kuntokeskus tarjoaa vieraille seesteisen ilmapiirin rentoutumiseen ja virkistymiseen, ja hotellin ranta ja uima-altaat tarjoavat runsaasti mahdollisuuksia vapaa-aikaan ja hauskanpitoon. Tarjolla on erilaisia sisä- ja ulkoilma-aktiviteetteja, kuten purjehdusta, sukellusta ja golfia, ja Rodos Palace takaa poikkeuksellisen lomakokemuksen kaikenikäisille vieraille.
Rekisterin tai lisenssin tai ilmoituksen numero: 1476Κ015Α0226000
Arvostelut
6.7
Rated
Usein kysytyt kysymykset
Kyllä, Rodos Palace Hotel:ssä on uima-allas/altaita, jotka kuuluvat yhteen tai useampaan seuraavista luokista: Sisäuima-allas, Lastenallas, Liukumäki uima-allas, Yksityinen uima-allas, Ulkouima-allas, Leppoisa Joki.
Kyllä, Rodos Palace Hotel tarjoaa kylpylän.
Ei, Rodos Palace Hotel ei salli koiria.
Kyllä, Rodos Palace Hotel tarjoaa pysäköintimahdollisuuden.
Kyllä, Rodos Palace Hotel on kuntosali.
Sijainti
Lisää vaihtoehtoja
Atrium Platinum Resort & Spa
Hotelli Ixia Rhodoksella
9.3
Erinomainen
Alkaen 176 €
The Ixian Grand & All Suites - Adults Only Hotel
Hotelli Ixia Rhodoksella
8.6
Erittäin hyvä
Alkaen 143 €
Olympic Palace Hotel
Hotelli Ixia Rhodoksella
8.0
Erittäin hyvä
Alkaen 113 €
7,258,491
Hotellit
60
Kategoriat
49,804
Alueet
208,995
Kaupungit
Säästä enemmän sovelluksella